събота, 7 октомври 2017 г.

Берое с трета победа в първенството

Берое записа трета победа в Държавното първенство за жени след убедителен успех с 4:0 над Севлиево лейдис. Попаденията реализираха Силвия Кефалова, Йоана Георгиева, Даниела Мореева и Нина Георгиева. Старозагорки продължават с пълен актив и делят 1-2 място с НСА. Възпитаничките на Диана Колева откриха резултата още във 2-ата минута, когато Нина Георгиева изведе в наказателното поле Силвия Кефалова.

Националката до 17 години с удар по земя в долният ляв ъгъл вкара за 1:0. В 9-ата минута Нина Георгиева отблизо нацели страничният стълб, топката се върна в капитанката на старозагорки, която пробва удар, но бранител на гостите успя да избие пред голлинията. Кълбото попадна в Йоана Георгиева, която отблизо покачи на 2:0.

В 30-ата минута Миглена Господинова от Севлиево лейдис получи директен червен картон за удар без топка. Три минути по-късно беройки вкараха ново попадение. Нина Георгиева центрира от корнер, бранител на Севлиево успя да избие с глава, но топката попадна в Даниела Мореева, която с удар от воле от 10 метра опъна мрежата за 3:0.

Последното попадение в срещата падна в 83-ата минута, когато Силвия Кефалова изведе зад гърба на защитата Нина Георгиева и за капитанката не бе проблем да оформи крайният резултат – 4:0. На 7 октомври (събота) от 14 часа ЖФК Берое гостува в София на многократният шампион НСА в среща от IV кръг.

Берое – Севлиево лейдис 4:0